A -ty wiesz !!!

Zgodnie z przegłosowaną ustawą o wyborach korespondencyjnych, listonosze dostarczą pakiety wyborcze do skrzynki pocztowej, za której brak grozi wysoka kara. Pewnie wielu z was myśli, że jak nie będziecie, mieć skrzynki pocztowej to nic się nie stanie, że listonosz zostawi awizo w drzwiach czy na wycieraczce. Nic bardziej mylnego, ponieważ jak wiadomo awizo w drzwiach czy na wycieraczce może zaginąć, zniszczyć się. To nie wszystko, bo zgodnie z art.127 ustawy pocztowej z dnia 23.11.2012 r. Kary pieniężne za naruszenie przepisów ustawy w zakresie oddawczych skrzynek pocztowych       
https://a-ty.pl/Skrzynki-pocztowe-c452

1.Karze pieniężnej podlega, kto nie realizuje obowiązku umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej albo umieszcza oddawczą skrzynkę pocztową niespełniającą wymogów, o których mowa w art. 40 oddawcze skrzynki pocztowe,

2.Karę pieniężną wymierza się po przeprowadzeniu kontroli wszczętej na podstawie zawiadomienia o naruszeniu obowiązków, o których mowa w ust. 1.

3.Wysokość kary pieniężnej wynosi od 50 złotych do 10.000 złotych. Ustalając wysokość kary pieniężnej, Prezes UKE bierze pod uwagę stopień szkodliwości czynu.

4.Prezes UKE może odstąpić od wymierzenia kary, jeżeli stopień szkodliwości czynu jest znikomy, a podmiot zaprzestał naruszania prawa lub zrealizował obowiązek. Wiem, być może wielu z was się przestraszyło i w pospiechu szuka skrzynki pocztowej, ale mamy czas, ponieważ senat ma 30 dni na rozpatrzenie ustawy mamy czas by zakupić skrzynkę. Znajdą się osoby, które powiedzą, że nie dostaną kary, ponieważ prawo obowiązuje od lat, może być to zgubne. Pomyślmy inaczej, ponieważ zakup takiej skrzynki może się opłacać. Nigdy więcej nam nie zaginie czy też nie zniszczy się awizo. W chwili, gdy czekamy na ważny list z urzędu, a nas nie ma w domu. Zwróćmy też uwagę na kurierów, nie będą już zostawiać awizo gdziekolwiek, które gdzieś może się zawieruszyć bądź uszkodzić. Skutkiem może być problem z odbiorem przesyłki, przykładowo miała być prezetem na święta, czy urodziny naszych bliskich. Tak więc zakup skrzynki opłaci nam się w nie tylko w zaistniałej sytuacji, ale tak ze w życiu codziennym. Pamiętajcie, że Skrzynka pocztowa musi spełniać stosowne wymagania.

                                                                                        Edward