Mówi się, że technologia jest wrogiem sportu. W końcu zamiast grać w piłkę bądź jeździć na rowerach, dzieci wolą „spotykać się” online i rywalizować ze sobą na wirtualnych stadionach i arenach. Nie jest to jednak do końca prawdą – technologia na wiele sposobów wspomaga bowiem uprawianie sportów, choćby biegowych czy siłowych. Doskonałym przykładem urządzeń, które znacznie ułatwiają skuteczne realizowanie planów treningowych, są smartwatche, czyli popularne zegarki połączone ze smartfonami.

Jak działają smartwatche?

Smartwatche to „inteligentne” zegarki, które łączą się z telefonami i przekazują im dane. Gadżety tego typu, które jeszcze dwadzieścia lat temu kojarzyły się raczej z filmami o Bondzie, dzisiaj są dostępne dla każdego. Aby móc zarządzać zbieranymi przez urządzenie danymi, wymagana jest odpowiednia aplikacja, która umożliwi synchronizację zegarka z telefonem. Nie znaczy to, że smartwatch nie zadziała bez smartfona, warto jednak połączyć je ze sobą i wykorzystać w pełni możliwości gadżetu. Tych jest bowiem całe mnóstwo. Na czas trwania treningu smartwatch staje się naszym najlepszym przyjacielem. Ten niewielki „zegarek ” zbiera całe mnóstwo danych. Oczywiście wszystko zależy od możliwości konkretnego modelu, jednak większość „inteligentnych zegarków” może zmierzyć ilość wykonanych przez nas kroków, pokonane kilometry czy spalone kalorie. Do tego w urządzenia zazwyczaj wbudowany jest pulsomierz i ciśnieniomierz, które pozwalają monitorować swoje parametry zdrowotne nie tylko podczas treningu. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji oferowanych przez smartwatche, jest wyświetlanie przychodzących na telefon powiadomień bądź połączeń. Większość użytkowników tych urządzeń ceni sobie także możliwość monitorowania snu.

Opaski, które ułatwiają trening

Nietrudno domyślić się, jak przydatne potrafią być smartwatche podczas treningu. Przy ich pomocy z łatwością zmierzymy pokonane kilometry i spalone kalorie, dzięki czemu możemy skuteczniej wykonywać założony wcześniej plan treningowy. Wykorzystanie tych gadżetów pozwala dokładnie analizować przebieg ćwiczeń. Nie da się ukryć, że te małe urządzenia przydadzą się szczególnie tym, którzy uważnie kontrolują wykonywaną aktywność fizyczną, jednak funkcje takie jak monitorowanie snu czy mierzenie tętna przydają się także osobom, które sport uprawiają sporadycznie. To świetny gadżet, będący idealną opcją na niedrogi prezent urodzinowy. Z bogatą ofertą smartwatchy mogą Państwo zapoznać się w naszym sklepie internetowym!