Osoby, które obecnie chcą spróbować bushcraftu, mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego do tego miejsca. Mimo tego wciąż istnieje możliwość, by poczuć się jak prawdziwy preppers — samodzielnie rozpalić ognisko, rozbić namiot, przygotować jedzenie, a przy tym wszystkim rozkoszować się ciszą, spokojem i pięknem przyrody. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, co zabrać ze sobą na łono natury, aby móc połączyć niezapomnianą przygodę ze zwyczajnym relaksem. Zaczynajmy!

Namiot — podstawa wypoczynku na świeżym powietrzu

Każdy łowca przygód powinien wiedzieć, że bez namiotu nie doświadczymy tak ekscytującej wyprawy. To proste w rozbiciu i złożeniu miejsca noclegowe, które możemy ze sobą zabrać w każdą podróż: w góry, do lasu czy nad jezioro. Uchronią nas i nasze wyposażenie przed deszczem, wiatrem i zwierzętami. Nie trzeba od razu zabierać tych gigantycznych — wystarczy mały namiot jedno- bądź dwuosobowy.

Maty turystyczne — odrobina komfortu nikomu nie zaszkodzi

Skoro planujemy wycieczkę na więcej niż jeden dzień, powinniśmy pomyśleć o komforcie wypoczynku — w końcu potrzebujemy siły i energii na kolejne dni. Warto więc zabrać ze sobą maty turystyczne. Można je rozłożyć dosłownie wszędzie, zarówno w namiocie, jak i poza nim. Są wygodne do siedzenia, leżenia oraz spania. Ciekawą propozycją są maty samopompujące, które w łatwy i szybki sposób można rozłożyć, nie zajmują dużo miejsca i są niesamowicie wygodne. Oprócz nich można też zabrać ze sobą śpiwory, aby zapewnić sobie komfort termiczny.

Pozostałe akcesoria — zegarek wielofunkcyjny, termos i latarka

Sen to nie wszystko. Nie zapominajmy, że w podróży spędzimy cały dzień. Powinniśmy więc zadbać o zawsze ciepłą herbatę — przyda nam się zatem solidny termos, najlepiej ze stali. W trudnych warunkach niezwykle pomocny jest też zegarek, lecz nie może on być byle jaki. Najlepsze będą zegarki męskie wielofunkcyjne, informujące m.in. o temperaturze czy tętnie. Oczywiście można kupić również modele damskie. Oprócz zegarka przyda się też latarka — może to być praktyczna latarka czołowa marki Ledlenser o dużej mocy, szerokim kącie świecenia i dalekim zasięgu. O czym jeszcze nie zapomnieć? Warto zabrać ze sobą pojemne oraz wygodne w noszeniu saszetki na pas, narzędzie multitool (ze scyzorykiem, kombinerkami itp.), a także artykuły medyczne (np. żel chłodzący i rozgrzewający). Wszystko to poleca się zapakować w wodoodporne plecaki z wieloma kieszeniami.
Podstawowe wyposażenie już przygotowane? A więc w drogę! Czas spędzony w ten sposób z pewnością utkwi Wam w pamięci. Na taką wyprawę można wybrać się nawet na weekend, a po powrocie nie zabraknie ciekawych opowieści. Należy pamiętać, że nie wolno rozpalać ognisk w lasach — powinno robić się to w wyznaczonych miejscach, np. na obozach wypoczynkowych czy kontrolowanych strefach na polach namiotowych.